User's Profile

מאמרים נוספים

 • 8 עובדות שחשוב לדעת על גז בישול

  אם יש לכם כיריים גז בבית, גם אתם צרכנים קבועים של גז בישול – אבל מה אתם יודעים על אותו הגז האחראי ללהבת הבישול הכחולה האופיינית? לפניכם כמה עובדות שמעניין לדעת על גז בישול ביתי.

  1. השם המקצועי שלו – גפ"מ

  גז בישול ביתי, ידוע בשמו המקצועי "גז פחמימני מעובה", או בקיצור גפ"מ. מדובר בגז הנוצר כתוצאה מערבוב של מספר פחמנים, ובעולם מכנים אותו AutoGas.

   

  1. גז בישול אינו גז טבעי

  גז טבעי הוא גז הנכרה ממאגרים אשר נוצרים בבטן כדור הארץ בדמה להיווצרות הנפט. רכיב מרכזי בגז הטבעי הוא מתאן, בעוד גז בישול (גפ"מ) מכיל בעיקר פרופאן, עם כמויות משתנות של מתאן ובוטילן. ניתן להפיק גז בישול מגז טבעי.

   

  1. גז בישול הוא חסר ריח

  מכירים  את הריח האופייני לדליה של גז, זה שכאשר הוא עולה באפינו אנחנו מזדרזים לבדוק שכל להבות הכיריים כבויות כהלכה? הגז האחראי לריח האופייני של גז הבישול הוא אתיל מרקפתאן, המוסף באופן מלאכותי לגפ"מ – בעיקר על מנת לשוות לו את אותו הריח, שיאפשר עירנות מוגברת של הצרכנים, במקרה של דליפת גז.

   

  1. גז בישול מגיע במיכלים כנוזל

  מאפיין מעניין של גז ביתי הוא יכולת ההתעבות שלו (כלומר, הפיכתו מגז לנוזל) בלחץ נמוך יחסית. גז הבישול מאוחסן במיכלים בלחץ של 1:250, מה שמאפשר אריזתו במיכלים ושינוע נוח יחסית, כמו גם שימוש ואחסון בטוחים ונוחים בגז.

   

  1. גז בישול הוא כבד מאוויר

  המשקל הסגולי של תערובת גז הבישו היא כבדה מהאוויר, ולכן היא שוקעת ונוטה להצטבר במקומות הנמוכים בבית, במרתפים, במקלטים, וכדומה. לכן, נהוג לבדוק את הנוכחות של גז ביתי או גז בישול במרתפים, בעיקר במיקומים נמוכים בבית שהשהייה בהם היא יומיומית.

   

  1. ניתן להשתמש בגז בישול גם להנעת כלי רכב

  ניתן להסב כלי רכב המונעים על בנזין, להנעה על גז ביתי. שווקים פעילים של מכוניות המונעות על גפ"מ תמצאו באוסטרליה, איטליה, ובמדינות רבות אחרות. גם בישראל יש רכבים המונעים על גז בישול, אולם ההליך של הסבת הרכב להנעה על גפ"מ אינו נפוץ.

   

  1. בישראל כשלושה מליון מנויים של כארבעים חברות גז מורשות

  על מנת לשווק ולמכור גז בישול, יש לעבור תהליך של רישוי המנוהל על ידי משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. בישראל פועלות כיום כארבעים חברות מורשות לאספקת גז בישול, והן נותנות שירותי החלפת בלוני גז, אספקת גז ותיקונים במידת הצורך, ליותר מ-3 מיליוני צרכנים ברחבי הארץ.

   

  1. חברת פזגז היא חברת הגז המורשה הגדולה ביותר בארץ

  מעל 600,000 לקוחות ומנויים מקבלים שירות מטעם פזגז, החברה הגדולה והמובילה בישראל לאספקת גז. פתרונות מתקדמים לצד שירות לקוחות מוקפד, הם אלה בזכותם חברת פזגז היא הגדולה בשוק כיום, ואנחנו ממשיכים ומשתכללים, מקפידים על שירות בטוח ואיכותי, זמינות גבוהה ומוצרים חדשניים ואיכותיים – לטובת כלל לקוחותינו.


צור קשר - דף מוצר

להזמנה וקבלת מענה מקצועי מנציג, השאירו פרטים:

אולי יעניין אותך גם

 • שיטה מומלצת לחימום מים לשיפור איכות החיים

  משפחות רבות מספרות כי חימום מים ע"י גז שיפר משמעותית את איכות חייהן. האם שיטה זו מתאימה גם לכם?

  למידע נוסף והשארת פרטים >
 • כמה נחסוך עם חימום מים בגז ואיך זה עובד

  התקנת מחמם מים בגז כרוכה אמנם בהשקעה כספית – אבל מעבר לחיסכון באנרגיה, שהופך את מחיר הרכישה למשתלם לאורך זמן, חימום מים בגז חוסך מכם את אחת מהחוויות המפוקפקות ביותר של החורף: מקלחת במים קרים

  למידע נוסף והשארת פרטים >
 • מה צריך לדעת לפני בחירת מחמם מים בגז

  המשימה לקלח את כל בני המשפחה במים חמים בחורף מבלי שמישהו יזעק "נגמרו המים" היא כמעט בלתי אפשרית. מתברר שיש אלטרנטיבה: מעבר למחמם מים המופעל גז. ככה תבחרו את מחמם המים המושלם למשפחה שלכם

  למידע נוסף והשארת פרטים >
 • מייבש הכביסה Rinnai RDT-72-IS

  מייבש הכביסה המופעל בגז תוצרת Rinnai יפן הדור הבא של מייבשי הכביסה, מייבש לכם את הכביסה בחצי מהזמן בהשוואה למייבש כביסה חשמלי

  למידע נוסף והשארת פרטים >
 • מחמם מים Rinnai 17i – פנימי

  מחמם המים האיכותי והנמכר ביותר בישראל. מספק מים חמים לכל הברזים בבית מייד עם פתיחת ברז המים החמים, מתאים לעד 2 מקלחות במקביל. התקנה פנימית. עובד בתאום עם דוד השמש ובעל שלט לשליטה ובקרה בטמפרטורה.

  למידע נוסף והשארת פרטים >