תאום טכנאי לבדיקת תקן

הזמנת בדיקת בטיחות תקופתית

תאום בדיקת בטיחות תקופתית למערכת הגז בביתכם
על פי התקן יש לערוך בדיקה תקופתית למערכת הגז בביתכם כמפורט:

  • אחת ל-5 שנים בדיקה כוללת למערכת (ללא עלות)
  • בכל מקרה שבו נעשה שינוי במערכת הגז (בתשלום)
  • בהחלפת ספק גז

לקוחות יקרים,
בעת הגעת טכנאי הגז לביתכם, נא לוודא נוכחות בגיר מעל גיל 18 בלבד. לתשומת לבכם, במידה ולא תהיה נוכחות – תחויבו בעלות ביקור סרק.

 

 

בדיקת גז תקופתית, מידע נוסף עבורכם:

גז בישול – או בשמו הרשמי, גפ"מ – הוא משאב יעיל מאוד שכדאי להשתמש בו לצרכים שונים, אבל גם חומר שעלול להתלקח אם לא מטפלים בצורה נאותה בצנרת שמובילה אותו ובמכשירים השונים שמשתמשים בו.

בהתאם חוק משק הגז מחייב את ספקי הגז לבצע בדיקות גז תקופתיות מקיפות אחת לחמש שנים, ובחלק מהמקרים אף בתדירות גבוהה יותר. בדיקת גז תקופתית היא כמובן גם אינטרס של כל מי שבביתו מותקנת מערכת גז, וזאת על-מנת שיוכל ליהנות מהמשאב המשתלם מאוד בראש שקט ובלי לחשוש מתקלות שעלולות להוביל לנזקים חמורים. עוד כדאי להדגיש כי על-פי החוק הנ"ל, אם צרכן מסוים מסרב לשתף פעולה ומונע את קיום הבדיקה התקופתית של מערכת הגז, על הספק מוטלת חובה לנתק אותו מזרם הגז.

בנוסף, ישנם מקרים אשר מחייבים בדיקת גז גם אם טרם חלפו 5 שנים מהבדיקה התקופתית הקודמת: כל שינוי במערכת הגז מחייב בדיקה יסודית של טכנאי מוסמך, וכך גם שיפוצים במטבח או בכל אזור בבית שיש בו מכשירים צורכי גפ"מ.

מה כוללת הבדיקה התקופתית?

בדיקת גז תקופתית בוחנת את מיקום כל ברזי הגז בבית, את עמדת האספקה ובאופן כללי את תקינות המערכת. בנוסף מתבצעת במהלך הבדיקה החלפה של צינורות הגומי.

בדיקות תקופתיות למחממי מים בגז

מכשירים שפעולתם מבוססת על גז – ובפרט מחממי מים בגז לצריכה ולהסקה – יש לבדוק באופן מקצועי אחת לשנה או ל-5 שנים בהתאם לסוג המכשיר.

אם אינכם יודעים מתי בוצעה הבדיקה התקופתית האחרונה, אם יש לכם ספק לגבי תקינות המערכת או לכל שאלה בנושא בדיקות מערכת הגז ומכשירים צורכי גז מוזמנים לפנות לנציגי פזגז באזור מגוריכם.