חימום מים בגז – למי זה מתאים?

משפחות רבות מספרות כי חימום מים ע"י גז שיפר משמעותית את איכות חייהן. האם שיטה זו מתאימה גם להרכב המשפחתי שלכם?

היתרון הבולט של מחמם מים בגז על פני שיטות חימום מים אחרות – והסיבה המרכזית שבגללה הפכה לשיטה המועדפת לחימום מים בחלק גדול מארצות אירופה, יפן וארה"ב – הוא היכולת לספק מים חמים ברגע, ללא הגבלה, ללא תכנון מראש, גם בימים הקרים ביותר.
מי מאתנו מצא את עצמו ללא מים חמים באמצע המקלחת? או במילים אחרות למי בעצם כדאי ומשתלם להתקין מחמם מים בגז?

די ברור למה כדאי להתקין מחמם מים  כשאין דוד שמש – אבל תתפלאו לשמוע שניתן, ואף רצוי, להתקין גם אם יש: מחמם המים פועל בסנכרון מלא עם המערכת הסולארית ונכנס לעבודה רק לאחר שסיימתם לנצל את המים החמים שבדוד השמש. הוא מתחבר ישירות לברז המים החמים הראשי, ומבטיח מים חמים באופן מיידי וללא הגבלה בכל אחד מהברזים בבית.

 חימום מים למשפחות

כשמדובר בחיי משפחה, משמעות הדבר הוא יעילות וחיסכון, באנרגיה ובזמן: ניתן לפתוח כמה ברזים במקביל, למשל לקלח את הילדים ולשטוף את הכלים של ארוחת הערב, מבלי לחשוש שלמישהו יקפאו האצבעות. כל אחד מבני הבית יכול להתקלח בשעה שמתאימה ונוחה לו, מבלי לריב על התור למקלחת או להתעצבן כי שוב שכחו את הדוד החשמלי דולק. ואם הילד הקיא לא עלינו, או סתם חזר מאירוע מלהיב במיוחד של קיפוץ בשלוליות – ניתן לשלוף אותו מבגדיו המטונפים היישר אל האמבטיה. כשמדובר בגידול ילדים – גדולים וקטנים כאחד – חימום מים בגז ללא ספק מייעל את הקצב והאווירה בה הבית מתנהל.
חשבו על כל השעות המיותרות בהן דוד החשמל דלק לו לחינם או על הזמן האבוד בהמתנה מורטת עצבים למים החמים. לא עוד!

חימום מים לזוגות

אם אתם בתחילת חייכם המשותפים ביחד, ומתכננים מעבר דירה, קנייה, בנייה או שיפוץ – אין זמן טוב מזה לדבר על חימום מים בגז. המועד האידיאלי להתקנת מחמם מים בגז הוא לפני כניסה לדירה או לבית פרטי, לאור חשיבות הכנת התשתית הראויה. חברת Rinnai היפנית, שמחממי המים שלה הם הנפוצים ביותר בעולם וגם אצלנו בארץ, מציעה שני סוגים של מכשירים: אחד שמותאם לדירות בבנייני מגורים, ומיועד להרכבה פנימית, ואחד שמותאם להרכבה חיצונית ומתאים בעיקר לבתים פרטיים. כמובן, שניתן להתקין מחמם מים בגז גם בדירת המגורים הקיימת שלכם, אפילו אם היא בבניין ישן, אפילו אם היא בשכירות וזאת בהתאם לתשתית הגז הקיימת בביתכם.
גם אם אין לכם ילדים על הראש, אלא רק זה את זו ולהיפך, סוגיית הכלים-מקלחת בו זמנית רלוונטית גם לכם כמובן, והכי חשוב זוהי הספונטניות, נגיד שתכננתם להתעפץ בשקט מול הטלוויזיה, אבל בדיוק התקשר אליכם זוג חברים והזמין אתכם לערב של משחק טאקי סוער –  אתם יכולים לקפוץ למקלחת ברגע, בלי לתכנן מראש, ולצאת.

חימום מים לרווקים

רווקים – אתם בטח יושבים שם וחושבים שמה לכם ולכל הסיפור הזה, הרי זה רק אתם והמיטה שאתם ישנים בה באלכסון. אבל בפועל, אתם עשויים להיות המרוויחים הכי גדולים מהתקנת מחמם מים בבית:  גם אם אין מי שידליק לכם את הדוד כשאתם בדרך הביתה זה ממש לא משנה כאשר יש לכם חימום מים בגז. אחרי יום ארוך וקשה, או אם חזרתם ממועדון בשעה מאוחרת וכל מה שאתם רוצים זה מקלחת חמה, מחמם מים בגז מבטיח לכם מים חמים ברגע, ביום או בלילה, ללא הגבלת זמן. ואפרופו ללא הגבלת זמן: הסטטיסטיקה אומרת שגם אתם, או לפחות רובכם הגדול, תהפכו בסופו של דבר לבעלי משפחות, מה שאומר שהמריבות על המים וזמני המקלחת ממש מעבר לפינה. עכשיו זה הזמן שלכם להתפנק במקלחת א-ר-ו-כ-ה וח-מ-ה, כזאת שמרפה את כל השרירים בגוף ומייצרת מלא אדים על המראה.

במילים אחרות, התשובה לשאלה למי מתאימה התקנת מחמם מים בגז היא: לכולם. ואם כבר , אז כדאי ללכת על הטוב ביותר, ולבחור במכשיר של חברת Rinnai הוותיקה והאמינה, שמקדמת כבר עשרות שנים פתרונות לאיכות חיים, תוך שימת דגש על יעילות, בטיחות וניצול מקסימלי של אנרגיה. הדגמים של Rinnai – המשווקים בארץ ע"י חברת פזגז, כולל התקנה, אחריות ושירות תיקונים – מותאמים לאקלים הישראלי ונחשבים לאיכותיים ואמינים במיוחד, כך שסעיף ה"תיקונים" לא מאוד רלוונטי במקרה הזה. התקנת מחמם מים  היא השקעה באיכות החיים של המשפחה שלכם, הקיימת או זאת שעוד תבוא. יודעים מה? עזבו משפחה. זו השקעה באיכות החיים של עצמכם. מה, לא מגיע לכם?

רוצים מחמם מים בגז גם אצלכם בבית? לחצו כאן >