חימום מים בגז: כמה זה באמת חוסך לנו?

התקנת מחמם מים בגז כרוכה אמנם בהשקעה כספית – אבל מעבר לחיסכון באנרגיה, שהופך את מחיר הרכישה למשתלם לאורך זמן, חימום מים בגז חוסך מכם את אחת מהחוויות המפוקפקות ביותר של החורף: מקלחת במים קרים

אם יש לכם דוד חשמלי אתם בטח מכירים את הסיטואציה הבאה: חורף, קר, אתם חוזרים הביתה עם בגדים ספוגי מים ממטח גשם פתאומי, וכל מה שאתם חולמים עליו זה מקלחת חמה. ואכן – אתם מתפשטים, נכנסים למקלחת וחווים מקלחת נהדרת. למשך דקה שלמה. ואז המים מצטננים במהירות, כשאתם עוד עם השמפו על הראש, ואתם מסיימים את המקלחת קפואים ומתוסכלים. נשמע מוכר? אתם לא לבד. 60% מהישראלים מדווחים שאחת לחודשיים בממוצע נגמרים להם המים החמים באמצע המקלחת.

לתרחיש המבאס הזה יש כמובן פתרון: הדלקת הדוד החשמלי לזמן רב יותר. אלא שמדובר בפתרון בזבזני להחריד, וזאת מכמה סיבות עיקריות:
אם למשל אתם ארבע נפשות בבית, דוד ממוצע בנפח 150 ליטר יספיק לשתיים עד שלוש מקלחות ברצף. מקלחת נוספת כבר דורשת הדלקה של הדוד מחדש. אם אתם לא מתקלחים ברצף – כי הבת רוצה להתקלח בבוקר לפני הלימודים והבן רוצה בכלל בערב, אחרי שהוא חוזר מיוזע מהכדורסל – צריך להדליק את הדוד מחדש מה שגורם לשעות מרובות של צריכת חשמל. גם מקלחת לא מתוכננת – כי הפעוט קיפץ בשלוליות ועכשיו מרובב כולו בבוץ – דורשת הדלקה של הדוד מחדש. בנוסף, רובנו נוטים להדליק את הדוד שעות נוספות רק כדי לוודא שבאמת יהיו מספיק מים חמים ולא נתקע חלילה ללא מים חמים.. וזה עוד מבלי להזכיר את המקרים שבהם שוכחים את הדוד דולק.  בסוף זה מצטבר לנו למספר רב של שעות, לא לחינם חשבון החשמל מאמיר מעלה-מעלה במהלך החורף.

קיים פתרון נוסף, יעיל יותר, ובטווח הארוך גם חסכוני יותר: חימום מים בגז. מחיר המכשיר והתקנתו  ידרשו מכם הוצאה כספית ראשונית– אבל ההשקעה מחזירה את עצמה כשמחשבים את הכסף שנחסך על הפעלה מיותרת של הדוד: אין צורך להשאיר אותו דולק "עוד קצת זמן", לאורך המקלחות, רק כדי שלא תגיעו למצב שתתקעו בסוף בלי מים חמים. אין צורך להדליק אותו בעונת המעבר "כדי שלא ניתקע" אם אתם לא בטוחים שהיום חם דיו ושדוד השמש יספיק. חשבון החשמל שלכם יודה לכם, וכך גם כל בני הבית, שלעולם לא יצטרכו לסבול שוב ממקלחת קרה.

חימום מים בגז: מחיר משתלם, חיסכון גדול
איך בעצם זה עובד? מחמם המים בגז מתחבר ישירות לברז המים הראשי, ומספק לכם מים חמים מיידית, בטמפרטורה הרצויה, בכל שעה משעות היום. הוא מחמם אך ורק את כמות המים הנחוצה לכם, כך שאין צורך בחימום מים מיותר, "רק ליתר ביטחון". המכשירים המתקדמים ביותר בשוק – כמו למשל המכשיר של חברת Rinnai היפנית – מאפשרים שליטה מלאה על הטמפרטורה באמצעות שלט חכם, כך שכל אחד מקבל מקלחת בטמפרטורה החביבה עליו. כן כן, גם אתם שאוהבים את המקלחות שלכם רותחות ממש. כך, יורד העומס ממערכת החשמל, וזה מתבטא כמובן בחשבון שאתם משלמים מדי חודש. אין פלא שמדינות קרות יותר – באירופה, ארה"ב ובאסיה – עברו כבר מזמן לחימום מים בגז.

עכשיו בוודאי תאמרו: אבל כבר השקעתי בדוד שמש, ואנחנו מדינה חמה. לא חבל לשלם עכשיו גם על חימום מים בגז? מחיר מחמם המים באמת שווה את זה? התשובה לשאלה זו היא כן: מחמם מים בגז הוא מוצר משלים לדוד השמש ועובד עימו בסינכרון מלא, מחמם המים יכנס לפעולה רק לאחר ניצול המים החמים שבדוד השמש. מילת המפתח פה, שוב, היא חסכון.

חימום מים בגז: מחיר פעוט לשלם תמורת מקלחת חמה בכל רגע
בשל כל הסיבות הנ"ל, חימום מים בגז הופך פופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות בישראל, והמותג הנמכר ביותר בארץ – כמו גם בחו"ל – הוא של חברת Rinnai . מדובר בחברה  יפנית וותיקה ואמינה, שפועלת כבר עשרות שנים לקידום פתרונות לאיכות חיים תוך הפחתת עלויות האנרגיה וניצולם באופן מקסימאלי. בניגוד לדגמים אחרים של מחממי מים בגז, הדגמים של Rinnai מותאמים לאקלים הישראלי ובעלי מוניטין רב לגבי איכות המכשיר ועמידותו לאורך זמן, כך שתהנו ממנו לאורך זמן וללא הוצאות מיותרות על בלאי או תיקונים. חברת פזגז משווקת את המותג Rinnai, ומספקת עבורו שירותי התקנה, אחריות ותיקונים במידת הצורך.
התקנת מחמם מים בגז של Rinnai – ממש כמו התקנה של מזגן איכותי – היא בגדר השקעה ראשונית, שמחזירה את עצמה בכל הנוגע לחיסכון בחשמל, לבטיחות ולנוחות. אבל עזבו את הכסף: לעולם לעולם לא תצטרכו יותר לשמוע – או להשמיע – את זעקת הייאוש "מי שוב גמר את המים החמים?!". ועל היעלמותה של החוויה המפוקפקת הזו מחייכם לנצח קשה לשים תג מחיר.

רוצים מחמם מים בגז גם אצלכם בבית? לחצו כאן >