תיקון דוד

האם לתקן את דוד החשמל או פשוט לעבור למחמם מים המופ

בישראל שטפת השמש שיעור גבוה של ימים בהם זורחת השמש במלואה, עובדה שמנצולת הייטב ע"י בעלי דירות שמותן בהם דוד שמש אך ישנם ימים רבים נטולי שמש או חורפיים קרים שטמפ' המים בדוד אינה נשמרת.
גם בימי שמש כאשר מתקלחים מספר אנשים, נגמרים המים החמים בדוד ולא מאפשרים מקחלת חמה לבא בתור.

קיימות שתי שיטות לחימום המים - חימום על ידי חשמל וחימום מים בגז ע"י מחמם מים מהיר כגון מחמם המים תוצרת Rinnai יפן, וההבדלים רבים.

בחימום מים על ידי חשמל נדרשת הדלקת הדוד זמן רב מראש שכן גוף החימום פועל באופן עיוור על כמות המים שבדוד. לעומתו מחמם המים המופעל בגז של פזגז, תוצרת Rinnai יפן, ניתן להתחיל במקחלת חמה בכל רגע שכן הוא מחמם אך ורק את המים הנדרשים למקלחת ורק אותם באופן מידי מרגע פתיחת ברז המים. גם אם בבית מתקלחים בשתי מקלחות בו זמנית שומר מחמם המים על וויסות טמפרטורה מדוייק תוך שמירה על ספיקה נדרשת.

ההבדל בצריכת האנרגיה רב שכן פעולת הגז היא מדויקת, מדודה ומידית ואינה זקוקה לזמן חימום כלשהו: מרגע שפתחתם את ברז המים החמים מתחיל החימום שלהם והוא מסתיים מיד עם סיגרת הברז, בדרך זו אין בזבוז אנרגיה. החימום בגז מתבסס על הטמפרטורה הקיימת ( אם למשל הייתה מעט שמש) ומחמם רק את ההפרש בינה לבין הטמפרטורה הנדרשת ובעיקר חימום מים בגז מעניק איכות חיים ומאפשר להיכנס למקלחת חמה בכל עת ובכל מזג אוויר, ללא תכנון מראש.

הדודים החשמליים מכילים גוף חימום המצוי במרכזם, בדומי לגוף החימום הקיים בקומקום חשמלי ומעבר לצריכת החשמל הגבוהה הרי שפעמים רבות נדרש תיקון נדוד בשל גוף חימום ששבק חיים. כמות האבן והמשקעים הרבהים המצטברים סביב גוף החימום החשמלי פוגמים ביעילותו וצריכת החשמל גוברת וכך מלכתחילה מדובר בשימוש באנרגיה לא נקייה ובאופן יקר ולא מועיל.


חימום מים בגז מציע חיסכון בזמן ובכסף מול יעילות אנרגטית ושימוש באנרגיה נקייה ולא מזהמת, לצד יתרונות רבים נוספים של זמינות תמידית.


למה לתקן דוד חשמל כאשר ניתן להתקדם למחמם מים המופעל בגז של Rinnai ולהנות ממים חמים 24/7.
צור קשר