מאמרים נוספים

 • יום אחד חזרתם הביתה וגיליתם הודעה מחברת הגז שמודיעה על כך שהגיע הזמן לביצוע בדיקת תקן תקופתית למערכת הגז. יכול להיות שנאנחתם או השמעתם איזה "אוף" קטן..." איזו טרחה, אנחנו מבשלים כ"כ הרבה זמן והכל בסדר, עכשיו לתאם? לחכות לטכנאי? ממש לא נוח...."
  ובכן... בכל הקשור למערכת גז ביתית אין דבר חשוב יותר מהבדיקה התקופתית הנערכת אחת לחמש שנים. גז הוא אמצעי אנרגיה יעיל, בטוח, ירוק וחסכוני אך הוא מחויב בפיקוח בכדי שאתם ובני הבית תוכלו להמשיך ליהנות ממנו.
  בדיקת תקן תקופתית, או בקיצור 'בדיקה תקופתית', הינה למעשה סט של בדיקות למערכת גז ביתית המחויבות עפ"י חוק לביצוע אחת ל 5 שנים (תקן ישראלי ת"י 158 חלק 4). בדיקות אלו מוודאות את תקינות מערכת הגז ועמידתה בדרישות ובתקנים המחויבים עפ"י החוק הישראלי. הבדיקות מבוצעות ע"י טכנאי פזגז, טכנאי בעל רישיון תקף ממשרד התשתיות.
  מה נעשה בבדיקה?
  ראשית יבצע הטכנאי בדיקה חזותית לוודא שמיקום מאגר הגז, קווי הצינורות ומיקום המכשירים תואם את דרישות התקנים. בנקודה זו חשוב לציין כי התקן הישראלי משתנה ומתעדכן מפעם לפעם בכדי לוודא בטיחות מקסימאלית לאזרחי ישראל. לעיתים, טכנאי הגז יעדכן אתכם  אם יש צורך לשנות את מיקום מכלי הגז, על אף שהם שם כבר 20 שנה, וזאת משום שהחוק שונה ויש להתאים את סטנדרט הבטיחות בביתכם בהתאם לשינויים בתקן.
  לאחר מכן יבצע הטכנאי "בדיקת אטימות", שהינה בדיקת לחץ למערכת הגז הביתית. בדיקה חשובה זו אורכת כ 15 דקות ובמהלכה מוודא מתקין הגז שאין דליפות גז מהמערכת החוצה. במהלך הבדיקה יחליף  הטכנאי את צינור הגומי המחבר בין נקודת הגז לכיריים. לאחר ביצוע הבדיקות תקבלו טופס סיכום בדיקת בטיחות תקופתית למערכת הגז המאשר את תקינות המערכת או לחלופין מעדכן אתכם לגבי ליקויים.
  האם ינתקו אותנו מגז?
  ראשית החוק הישראלי ופזגז מבינים את חוסר הנוחות הנגרם בשל ניתוק גז ולכן איננו ממהרים לבצע זאת. ליקויים במערכת הגז מתחלקים לשני סוגים: סוג אחד הינם ליקויים פשוטים אשר ניתנת מסגרת זמן לצרכן, לרוב כ 21 יום, להיערך לתיקונם. את התיקון צריך לעשות אך ורק מתקין גז בעל רישיון תקף ממשרד התשתיות. לרשותכם האפשרות להזמין טכנאי של פזגז, טכנאי מוסמך ומקצועי או לחלופין להזמין טכנאי באופן פרטי ולעדכן אותנו לאחר ביצוע העבודה ע"י העברת טפסים מתאימים שמילא הטכנאי. רק במידה והליקוי לא תוקן במסגרת הזמן שניתנה, או לא עדכנתם את חברת הגז על התיקון תנותקו באופן זמני עד להסדרת הליקויים.
  סוג שני של ליקויים הם ליקויי בטיחות חמורים המחייבים ניתוק של מכשיר הגז או של מתקן הגז כולו. גם במקרה זה מדובר בניתוק זמני עד לתום הטיפול בליקוי.
   
  לסיכום, בדיקת בטיחות תקופתית למערכת גז ביתית הינה הוראת החוק בשבילכם ולמענכם. הבדיקה מאפשרת לכם שימוש תקין ובטוח ובסה"כ מדובר בהנחיה האמורה להתבצע אחת ל 5 שנים למען בטחונכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את תאריך בדיקת התקן הבאה ולהיערך אליה מראש. צוות השירות המיומן של פזגז כאן לרשותכם ולהעניק לכם את הטיפול הכי בטוח שיש!
 • מוצרי גז לבית
   
  הרבה מאוד אנשים מתלבטים אם לרכוש מוצרי גז לבית או מוצרי חשמל. אם גם אתם נמצאים בין המתלבטים, טוב מאוד שאתם קוראים את המאמר. במאמר זה נביא בפניכם את כל היתרונות של מוצרי גז לבית, יתרונות אשר יאפשרו לכם לשקול את העניין בצורה מושכלת ולעשות את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.
   
  אילו מוצרי גז לבית קיימים?
   
  היום ניתן לרכוש מגוון מוצרי גז לבית, לרבות מחממי מים, כיריים, מכשירי הסקה ואפילו מייבשי כביסה. חברת פזגז משווקת מוצרים לבית הפועלים על גז, ומבטיחים שיפור של איכות החיים כמו גם חיסכון כספי:
   
  מחמם מים – אפשר להשתמש בבוילר – גוף חימום חשמלי אשר גורם להוצאה כספית מאוד גבוהה ולפעמים לא מחמם את המים כמו שצריך או מחמם אותם יתר על המידה, ואפשר להשתמש במחמם מים במופעל בגז. מחמם מים כזה דואג שטמפרטורת המים לא תרד מזו שקבעתם, ולא מחמם את כל המים שבדוד אלא רק את הכמות הנדרשת לטובת המקלחת. כך אתם יכולים ליהנות גם ממים חמים בכל רגע נתון וגם מחיסכון כספי אדיר בהוצאות. מחמם המים של פזגז יספק לכם בדיוק את כמות המים הנדרשת למקלחת או לכל פעולה אחרת שתרצו לעשות עם מים חמים – כמו למשל לשטוף כלים, ויעצור את עבודתו מיד כשתסיימו. כך גם תיהנו ממים חמים כל אימת שתרצו, וגם לא תצטרכו לשלם על כך הרבה מעבר לדרוש. 
   
  מכשיר משולב: מחמם מים והסקה ביתית – אמנם החורף בישראל הוא לא מאוד קר כמו בארצות אירופה, אבל בהחלט יש בו ימים בהם הסערה משתוללת בחוץ, וכל מה שאנחנו רוצים זה להיכנס לבית חם ונעים. מזגנים שעובדים על חשמל אמנם מחממים את הבית, אבל גם מייבשים את האוויר וגם גורמים לנו לשלם הרבה מאוד כסף על השימוש בחשמל. הסקה ביתית, לעומת זאת, מחממת את הבית בצורה אחידה ובצורה שאינה מייבשת את  האוויר, ומאפשרת לנו לשלם הרבה פחות עבור החימום של המבצר הפרטי. פזגז משווקת היום מערכת משולבת, הדואגת גם  לחימום הבית באמצעות הסקה דירתית וגם לחימום של המים בברזים. מערכת זו חוסכת לכם גם את השימוש במזגן וגם את השימוש בדוד החשמל, וכך חוסכת לכם זמן וגם הרבה מאוד כסף כמובן.
   
  מייבש כביסה – כשמדברים על מייבש כביסה בדרך כלל מדברים על אותו מוצר חשמלי, שאמנם מייבש לנו את הבגדים אבל גורם לנו להוציא הרבה מאוד כסף על השימוש בחשמל. היום אפשר לדבר לגמרי אחרת – כי יש מייבש כביסה שמופעל בגז. מייבש כזה מייבש את הכביסה לגמרי בתוך 40 דקות בלבד, ואם בוחרים בדגם הנכון – היינו – במייבש הכביסה של פזגז, אפשר ליהנות מיתרון נוסף: המייבש של פזגז הינו בעל חיישן מיוחד, אשר יכול להרגיש אם הכביסה הסתיימה לפני שחלפו 40 הדקות המוקצות לעבודה. אם אכן כך קורה – המכשיר מפסיק את פעולתו, והמשמעות היא, כמובן – עוד חיסכון כספי לכם. 
  כל מוצרי הגז לבית המשווקים על ידי פזגז מיוצרים בהתאם לכל דרישות תקני האיכות והבטיחות כאחד, ומגיעים אליכם באחריות מלאה.
   
  אז אם אתם רוצים ליהנות ממים חמים, מבית חם ומכביסה יבשה ולחסוך בצורה משמעותית בהוצאות החשמל – צרו עמנו קשר עוד היום ונציג מטעמנו ישמח לעזור.
 • ראשית, בבואנו לנקות את הכיריים - אין לנתק מהם את צינור הגומי של הגז! ניתן לנקות את הכיריים עם סבון ומים, אך חשוב מאד לייבש את המים מהמבערים לפני הפעלת הכיריים מחדש, אחרת עשויים מבערי הכיריים לעבוד באופן לא תקין, ואף לגרום חלילה לדליפת גז לא שרוף מהכיריים.
   
  דרישות ההלכה:

  מבחינה הלכתית, הניקיון הנדרש הינו:


  - גוף הכיריים – יש לכסות בנייר אלומיניום את הלכלוך, או לצבוע בצבע אלומיניום. עדיף להשתמש בחלקים וברשת עילית המיוחדים לפסח ובכל מקרה לא לכסות את פתחי המבערים.

  - המבערים - אין צורך לנקות, הם מתחממים ושורפים את החמץ תוך כדי שימוש. 

  - הצלחת מתחת למבערים - לרוב אם נופל לשם אוכל, אין מרימים אותו, וממילא זה טרף.

  - הכפתורים - צריך לנקות במטלית, כל כפתור במשך כחמש עשרה שניות.
   
  זהירות: ריח חריף באוויר

  לגז הבישול מוסיפים חומר עם ריח חזק בשם מרקפטן, על מנת שהמשתמש בגז יוכל לזהות דליפה חלילה וחס. באם אתם מריחים ריח אופייני של גז – פירוש הדבר שקיימת דליפה, יתכן שהגז דולף מצינור הגומי או מאחד המבערים שלא הוחזר כיאה למקומו. במקרה כזה יש לסגור את כפתורי הכיריים ולבדוק אם המבערים מונחים במקומם. אם הריח אינו מפסיק יש לסגור  את ברז הגז הראשי ו/או את מיכלי הגז של הדירה, ולהודיע לחברת הגז.
   
  במידה וריח הגז חריף והוא כבר התפשט בכל הבית, יש לבצע את הפעולות הבאות: יש לסגור את מפסק החשמל הראשי הביתי, כמו כן יש לסגור מיד את ברז הגז הראשי, לפתוח חלונות ודלתות לטובת אוורור, ולהודיע לחברת הגז/ מכבי אש.
   
  חשוב לדעת: מערכת גז בטוחה ותקנית לך ולמשפחתך כל עוד היא מטופלת ע"י טכנאי גז מוסמך של חברה מוכרת וידועה.
  אם אתם רוצים להתקין כיריים מיוחדות לפסח, החיבור למערכת הגז יתבצע אך ורק על ידי טכנאי גז מוסמך.

   

  פזגז מאחלת לכל לקוחותיה חג פסח כשר שמח ובטוח!
 • רק עוסק מוסמך רשאי לטפל במערכות גז ביתיות​
  גז בישול (גפ"מ) הינו אחד ממקורות האנרגיה המרכזיים במשק הישראלי, והוא זמין ובטוח כאשר נוהגים בו על פי התקנים. עם זאת, חשוב לזכור שהוא מוגדר כחומר מסוכן, אשר יש להשתמש בו בצורה מושכלת, תוך שמירה על כללי הבטיחות והקפדה על תחזוקה נכונה. שימוש נכון מונע תאונות גז ביתיות.
   
  בבניינים משותפים ובתי עסק ומסחר הסמוכים לאזורי מגורים, שימוש לא בטוח בגפ"מ מסכן גם את יתר הדיירים במבנה ועלול לגרום נזק לדירות / בתי עסק נוספים. הקפדה על כללי הבטיחות וערנות לנעשה בבניין, יכולה להציל חיים. 

  זכרו - אין לטפל לבד במכשירי הגז הביתי!
  • היזהרו ככל הניתן בעת הזזת הכיריים, בעיקר בעת ניקיונן.
  • חומרי ניקוי עלולים לגרום לקורוזיה (דמוי חלודה) בברזי הגז, ועקב כך לדליפת גז.
  • השגיחו על ילדים הנמצאים בקרבת כיריים, תנורים וכדומה, ואסרו עליהם לשחק באביזרי גז כגון בלוני גז, שסתומים ועוד.
  זכרו: במקרה של דליפת גז, ניצוץ קטן יכול לגרום לפיצוץ ולסכן חיים. לכן, כל פעולת פירוק, הרכבה, חיבור או ניתוק בכיריים ובמערכת הגז - תתבצע על ידי איש מקצוע בלבד.​חל איסור מוחלט בחוק להחזקת מכלי גז בתוך דירות, בחדרי מדרגות, על גבי גגות, במרפסות, במחסנים ובמתחמים סגורים.
  שימוש בגז פיראטי עלול להיות מסוכן וקטלני: מכלי גז לא תקינים, אי ביצוע בדיקות בטיחותיות כנדרש או  התקנה לקויה של ציוד הגפ"מ – עשויים להסתיים באסון!


  ספק גז שאינו מורשה לא מפקח על מערכת הגז ואינו בעל בדיקות עמידות מערכות הגז בתקן הישראלי. לפיכך, לספק שאינו מורשה אין אחריות בעת התרחשות אירועים ואין ביטוח:

   רוכשים גפ"מ רק מספקי גז מורשים, שקיבלו רישיון ממשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים.
   בעת התקנת מערכת גז חדשה (כיריים, מחמם מים, מייבש כביסה או כל מכשיר אחר הפועל בגז), בקשו ממתקין הגז להציג רישיון.

  מקור הכתבה: אתר משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. 

  להמשך הכתבה לחצו כאן
 • רבים נמנעים מרכישת מייבש כביסה בשל החשש מעלות החשמל. פזגז מציעה לכם את הפתרון האולטימטיבי - מייבש כביסה המופעל בגז: יעיל, מהיר וחסכוני!

  מייבשי כביסה ידועים "כזוללי חשמל" ובהשפעתם על חשבון החשמל הביתי ועל הסביבה. לכן אין פלא כי משפחות רבות נמנעות מלרכוש מייבש, או נמנעות מלהשתמש בו. חברת פזגז מזמינה אתכם להצטרף למהפכת השימוש בגז, כאמצעי איכותי, זול וידידותי לסביבה. בפזגז תוכלו לרכוש מייבש כביסה על גז תוצרת חברת Rinnai היפנית, אשר מציעה את המילה האחרונה בתחום המייבשים:
   
  - ייבוש של עד 6 ק"ג כביסה ב 40 דקות בלבד!!!
  7 חיישנים ובתוכם חיישן לחות המכבה את המכשיר אם הכביסה יבשה גם אם נותר זמן ייבוש.
  - מספר תכניות כביסה בהתאמה אישית
  - המייבש כמעט שאינו מייצר חשמל סטאטי וכך שומר על איכות הבד ומונע פירוק הסיבים.
   
  היתרון שבחיסכון

  השימוש במייבש כביסה מופעל גז ויכולתו לעצור את פעולתו בטרם חלף הזמן הקצוב מציעים מספר יתרונות:
   
  1. גפ"מ בהשוואה לחשמל - עלותו של הגפ"מ נמוכה מזו של החשמל וחוסכת לכם כסף.
  2. מהירות הייבוש - הייבוש באמצעות גז מהיר יותר מאשר הייבוש בחשמל וחוסך לכם זמן.
  3. זיהוי ייבוש והפסקת הפעולה - החיישנים שמזהים את סיום הייבוש ועוצרים את המייבש מונעים עבודה לחינם וחוסכים לכם כסף וזמן יקר. פעם שנייה.
  4. שמירה על מצב הבגדים - יתרון נוסף הוא אי היווצרות חשמל סטאטי ומניעת פירוק סיבי הבד.
  5. שמירה על איכות הסביבה - בזמן שאתם חוסכים בכסף ובזמן, אתם מסייעים לחסוך מן הסביבה נזקים מיותרים. זאת בשל אופן השימוש בגז כאנרגיה נקיה המתכלה ביעילות רבה.
   
  חברת פזגז הא היבואנית הבלעדית של מייבשי הכביסה החדישים מתוצרת חברת Rinnai יפן.
  מעוניינים ללמוד עוד על מוצרי החברה ועל מייבש כביסה מופעל בגז?


  לפרטים נוספים, צוות פזגז ישמח לעמוד לשירותכם ולהשיב על כל שאלה ובקשה ולהעניק לכם ייעוץ מקצועי לכל צורך.
   
 • לשימוש בגז פחממני מעובה (גפ"מ) יתרונות רבים: עלות נמוכה, יעילות אנרגטית גבוהה בהשוואה לחשמל, ידידותיות לסביבה ועוד. אך בדומה לתשתיות מכל סוג, גם לתשתית הגז נדרש לעמוד בתקן הישראלי. כדי להבטיח את בטיחות המערכת ואת בטיחותם של בני הבית, חשוב להיות ערניים לריח של גז (המעיד על דליפה, או על להבה שכבתה), וכמובן  לבצע בדיקת בטיחות תקופתית, כדי להבטיח את תקינות המערכת.
  המודעות הגוברת לנושא השימוש בגז העלתה על סדר היום את נושא בדיקת בטיחות המערכת והבטחת אספקה רציפה ובטוחה של גז לשימוש ביתי. לשם הסר הספק, חל איסור על שימוש במערכת גז שלא עברה בדיקת בטיחות תקופתית, ורק מתקיני גז מוסמכים רשאים להתקין או לבצע שינויים במערכת גז קיימת.
   
  מה בודקים במהלך בדיקות בטיחות תקופתיות
   
  - עמידה בכל תקני הבטיחות המקובלים כיום ובכללם תקן 128 למשק הגז
  - תקינות מיקום מכלי הגז הצינורות והמוצר שצורך את הגז
  - תקינות ושלמות ברז/י הגז
  - תקינות ושלמות נקודות החיבור בין חלקי המערכת
   
  מחויבות לבטיחות

  כחברה ותיקה ועתירת מוניטין בענף הגז, חברת פזגז רואה עצמה מחויבת להעניק ללקוחותיה מענה מקיף לכל צורכיהם בתחום, מאל"ף ועד תי"ו, במסגרת זו, מלבד אספקת גז ללקוחותיה, החברה מבצעת:
   
  - התקנת מערכות גז
  - תיקון והתאמה של מערכות גז
  - בדיקות בטיחות כוללות למערכת, פעם בשנה עד חמש שנים, לפי התקנים הרלוונטיים
  - הפצת מידע בדבר בטיחות השימוש בגז
  ועוד
   
  למה פזגז

  מאות אלפי לקוחות פזגז הם לקוחות החברה הגדולה והמובילה בארץ בתחום אספקת הגז,. החברה מספקת את שירותיה עבר עשרות שנים עבור לקוחות מן המגזר הפרטי, העסקי, התעשייתי והחקלאי. לחברה התמחות רבת שנים בביצוע פרויקטים בכל סדר גודל ועבור מגוון סוגי לקוחות, וכן עומדת בתקן ISO9001. לקוחות פזגז מקבלים שירות מחברה בטיחותית, רצינית ואמינה.
   
  לפרטים נוספים בנוגע לבטיחות השימוש בגז ועל בדיקת בטיחות תקופתית ניתן לפנות אלינו באמצעות צור קשר או לתאם אונליין בדיקה 
   
  1. בעת הפעלת תנור חימום נייד המופעל בגז – יש להקפיד להשאיר פתח לכניסת אויר נקי לבית.
  2. יש לוודא שמוצרי הגז בבית עברו בדיקה תקנית אחת לחמש שנים ובמהלך בדיקה זו הוחלפה צנרת הגומי לכיריים.
  3. כאשר מבשלים, יש לוודא שהתבשיל לא גולש ומכבה את להבת הגז. כמו כן, רצוי לבדוק שאין רוח ישירה מנשבת על הכיריים, משום שהיא עשויה לכבות את הלהבה ולגרום לדליפה.
  4. במקרה של דליפת גז יש לסגור את ברז הגז, לפתוח חלונות בבית, לנתק חשמל וטלפונים ולהודיע מיד לסוכנות הגז שלכם.
  5. לצרכני מיכלים – אם המיכל התרוקן, העבירו את הצריכה למיכל הבא והזמינו מיד מכל גז. אל תחכו שגם המיכל השני יתרוקן.
  לכתבה המקורית לחץ כאן
 • תקופת החגים הגיעה וזה הזמן שבו רובנו נהנים מההתרגשות והאופטימיות של התחלות חדשות. חלקנו מנצלים תקופה זו גם בשביל לחדש ולרענן את הבית – שנה חדשה אווירה ביתית חדשה.... מאמר זה מוקדש לכל המשפצים מביניכם ובו נגיש לכם ידע כללי על שיפוצים וקצת נרחיב אופקים לגבי הקשר בין שיפוץ וגז.
  300,000 אלף בתי אב בממוצע משפצים את ביתם במהלך השנה. עלות שיפוץ ממוצעת נעה סביב 44,000 ₪ כאשר רבע מהמשפצים עושים "מתיחת פנים" קטנה של עד 10,000 ₪ בלבד. ארבעת החדרים המרכזיים שעוברים שיפוץ הינם: חדרי השינה, הסלון, המטבח והאמבטיה.*
  מדוע תשתיות הן כ"כ חשובות?
  משפצים רבים חושבים על הקירות, הבדים, הצבע והרהיטים ומפספסים את אחד הדברים החשובים ביותר – התשתיות! בעוד שכל שאר האלמנטים של השיפוץ ניתנים לשינוי קוסמטי יחסית קל בכל שלב, אין הדבר נכון לגבי שינוי התשתיות. שינוי זה כרוך בחציבה בקירות או הרמת המרצפות ולכן שיפוץ הוא בדיוק הזמן לתכנן נכון.
  אז מה יש לעולם הגז להציע לכם בשלב השיפוץ?
  אם גם אתם שבויים בתפיסה שגז זה רק 'בלונים' וכיריים הרשו לנו להציג לכם עולם של חדשנות, יעילות וחיסכון: חימום מים, ייבוש כביסה והסקה ביתית... כולם פיתרונות מבוססי תשתית גז.
  חימום מים – בין אם יש לכם דוד שמש או רק דוד חשמל הפיתרון הזה הוא בדיוק בשבילכם. מחמם המים תוצרת Rinnai יפן יודע לספק מים חמים ללא הגבלת כמות, לכל הברזים בבית ומייצר חיסכון של כ 30% בעלויות משק הבית על חימום מים.
  תשתית נדרשת: נקודת חשמל, מים וגז.
  ייבוש כביסה – החזיקו את הכסא חזק כיוון שאתם לא תאמינו למספרים הבאים: מייבש כביסה המופעל בגז תוצרת Rinnai יפן מייבש 6 ק"ג כביסה ב 40 דקות!!! חצי מהזמן של מייבש חשמלי. לא זאת ועוד מדובר במייבש חסכוני, לעומת האלטרנטיבה החשמלית, ששומר על איכות הבגד ומוציא את הכביסה רכה במיוחד.
  תשתית נדרשת: נקודת גז ופתח ליציאת ארובה
  תנורי הסקה  -  פזגז משווקת תנורי הסקה חכמים של חברת BAXI האיטלקית שמשלבים בין חימום הבית לבין חימום המים. בניגוד לחימום ע"י מזגן, ההסקה המשולבת אינה מייבשת את האוויר ומשרה אווירה נעימה.
  תשתית נדרשת: תנורי ההסקה יכולים לעבוד גם על תשתית של חימום רצפתי (פיתרון מפנק ביותר) וגם על חיבור לתנורי הסקה קיימים.
  פינוקים נוספים לאוהבי החיים הטובים זמן השיפוץ הוא זמן להשקיע בעצמכם ולהגשים פינוקים שיתנו לכם איכות חיים טובה יותר במקום הכי חשוב – בבית שלכם! זה הזמן לשקול נקודת גז במרפסת או בגינה שתאפשר לכם חיבור לגריל גז. נקודת גז מאפשרת ליהנות מברביקיו איכותי ללא נפנופים וללא החשש שמיכל הגז ייגמר בכל רגע.
  פינוק נוסף הוא החומגנית, או בשמה הנפוץ 'פטרית חימום'. מדובר במכשיר הנפוץ שרואים בבתי קפה ובמסעדות שמאפשר ליהנות מהמרפסת שלכם לאורך כל חודשי השנה...

  שימו לב שאת כל עבודות הגז יש לבצע בתאום עם  טכנאי גז מורשה בכדי ליהנות מהפיתרונות בבטיחות וביעילות.
   
  * נתוני הסקר נכונים לשנת 2013
 • החגים בפתחם ובין אם אתם המארחים או המתארחים סביר להניח שבתקופה הקרובה תבלו זמן מה במטבח בהכנת בישולים ומטעמים. מומחי חברת 'פזגז' מגישים מספר כללי בטיחות חשובים לשמירה על מערכת גז תקינה וסביבה בטוחה במהלך ההכנות לארוחות החג:
  ·         מומלץ לא לחכות לערב החג ולבדוק לפחות 10 ימים לפני החג את מיכלי הגז ולוודא שהם מלאים וכמות הגז תספיק לבישולים. ניתן להזמין מיכלי גז בפשטות ובקלות בקישור הבא: הזמנת גז
  ·          במידה ונדרשת החלפת כיריים, אין להחליף כיריים באופן עצמאי. יש לזמן טכנאי גז מוסמך לחבר את הכיריים החדשים למערכת הגז ולוודא שאין דליפות הן מהכיריים והן מהחיבורים.
  ·         בכל מקרה של דליפה או חשש לדליפה, אין להפעיל מתגים חשמליים, יש לסגור את המיכלים, לאוורר את הבית ולהזמין טכנאי גז מורשה של חברת הגז. לשימושכם מספר חירום הזמין 24/7 2221*
  ·         יש להשגיח על הילדים ולמנוע מהם להסתובב באזור הבישול וממשחק בקרבת מיכלי גז. הקפידו לבשל בחלק הפנימי, רחוק מהישג ידם של ילדים.
  ·         מומלץ לאוורר את החדר שבו הגז דלוק, באמצעות השארת חרך חלון פתוח.
   
  שיהיה חג שמח, טעים ובטוח
  ושנה טובה לכל בית ישראל
   
  לשירותכם בכל עת,
  פזגז
 • גם אתם עוברים דירה בקיץ הזה? ריכזנו עבורכם מס' דברים שכדאי לכם להכיר
   
  הקיץ הגיע ועימו המון דברים נחמדים: לאכול ארטיק ביום שמש חם, ליהנות מהבריכה והים לטוס לחו"ל או לטייל בארץ, ו....להתחדש בדירה חדשה! כן, הקיץ מאופיין כעונה החמה של מעברי הדירות גם בקרב רוכשי הדירות וגם בקרב שוכרי הדירות.
  מעבר דירה היא ללא ספק חוויה מטלטלת ואנחנו נדרשים לתמרן בין מספר רב של מטלות במקביל: בחירת מובילים, בחירת רהיטים, ניקיונות, אריזות ועוד.... לפחות בכל הקשור לגז החלטנו להעמיד לרשותכם את כל המידע בפשטות ובתמציתיות.
  ראשית, נבחין בין שלושה מצבים של מעברי דירה: מעבר לדירה חדשה מקבלן, מעבר לדירה שרכשתם מיד שניה ומעבר לדירה בשכירות. לכל אחד מהמצבים הללו ישנם דגשים קצת שונים ובכדי שלא תתבלבלו נעבור איתכם על הכל צעד אחר צעד.

  מעבר לדירה חדשה מקבלן – איזה כיף! הכל חדש דנדש, בניתם מאפס ועיצבתם את דירת חלומותיכם... עכשיו רק נדרש להתחיל לבשל. כל שעליכם לעשות הוא להתקשר ולקבל למייל או לפקס חוזה התקשרות. לאחר שחתמתם על החוזה יתואם לכם מועד התקנה. במועד זה נתקין ונחבר אתכם למונה, נתקין את ברז הגז המחובר לכיריים, במידה ורכשתם מוצר צורך גז (מחמם או מייבש) נתאם גם את ההתקנה שלהם לאותו יום. בתום ההתקנות נבצע בדיקת בטיחות למערכת ונאחל לכם ליהנות בדירתכם החדשה. למידע נוסף לחץ כאן 

  מעבר לדירה מיד שניה – מזל טוב, תתחדשו! זה הזמן לקחת בעלות.... במידה והדירה כבר מחוברת לגז כל שנדרש הוא לבצע גמר חשבון ולאחר מכן למלא טופס העברת זכויות. שימו לב שעל הטופס חותמים שני הצדדים: המוכר והקונה. יש לחתום על הטופס לאחר ששילמתם למוכרי הדירה את סכום הפיקדון שהם שילמו כאשר התחברו לגז. במידה והדירה אינה מחוברת לגז, הליך החיבור זהה למתואר ב"מעבר לדירה חדשה מקבלן".

  מעבר לדירה בשכירות – דירה חדשה, התחלה חדשה... רק שימו לב כאשר אתם נכנסים לדירה בשכירות עליכם לוודא שהשוכר הקודם מבצע גמר חשבון לפי התיעוד במונה. עם ביצוע גמר החשבון מסירים את שם השוכר הקודם ומעדכנים את שמכם כדייר משנה. באותו מעמד תוכלו לעדכן אמצעי תשלום לביצוע תשלומים באמצעות הוראת קבע.
   
  ועכשיו... כל שנשאר הוא לאחל לכם התחלה חדשה ומוצלחת בדירתכם החדשה.
 • מוצרים חסכוניים: לחמם מים ולייבש כביסה על-ידי גז

  אלטרנטיבה שלא כולם מודעים לה היא שימוש במוצרים שפועלים באמצעות גז - מה שנחשב גם "ירוק" וידידותי לסביבה.

  כך, למשל, מציעות חברות הגז מוצרים כמו מחמם מים שמייתר את הצורך בשימוש בדוד חשמלי או דוד שמש (ומחמם מיידית את המים, בפתיחה של הברז); מייבש כביסה שפועל על גז ומייבש את הכביסה בחצי מהזמן של מייבש חשמלי, תנור הסקה ועוד.

  חברות נוספות מציעות מוצרים שונים בתחום, אולם נראה כי מודעות הצרכנים לקיומם עדיין לוקה בחסר. בכל הנוגע לחימום מים, יש לציין גם קיומם של פתרונות חימום מיידיים דוגמת "אטמור" ומוצרים אחרים, המאפשרים גם הם חיסכון נקודתי - מבלי לשכוח את הדוד דולק או להפעיל אותו זמן רב מדי.

  תני גבע, סמנכ"ל השיווק של פזגז, אומר כי "המוצרים בארץ הם יחסית מושג חדש מאד. בארה"ב ובאנגליה מדובר במוצרים שהם לחם חוק, ומי שחוזר משם לארץ אחרי תקופה, לרוב יביא איתו מוצרים כאלה. היתרון הגדול הוא בעיקר בנוחות ובאיכות החיים - אבל כמובן גם החיסכון גדול".

  כמה זה חוסך?

  גבע מעריך כי עבור חימום מים, מדובר בחיסכון של 30%-35% - "אלא אם אנשים עושים מקלחות ארוכות יותר בגלל הנוחות". מייבש כביסה, הוא אומר, "הוא צרכן החשמל מספר אחת" - וגם שם מדובר בחיסכון מהותי, שכן מלבד הניצול האנרגטי השונה, זמן השימוש מתקצר במחצית".

  לפרטים נוספים ולמאמר המלא:
  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000732437

 • בישראל שטופת השמש שיעור גבוה של ימים בהם זורחת השמש במלואה, עובדה שמנצולת הייטב ע"י בעלי דירות שמותן בהם דוד שמש אך ישנם ימים רבים נטולי שמש או חורפיים קרים שטמפ' המים בדוד אינה נשמרת.
  גם בימי שמש כאשר מתקלחים מספר אנשים, נגמרים המים החמים בדוד ולא מאפשרים מקחלת חמה לבא בתור.

  קיימות שתי שיטות לחימום המים - חימום על ידי חשמל וחימום מים בגז ע"י מחמם מים מהיר כגון מחמם המים תוצרת Rinnai יפן, וההבדלים רבים.

  להמשך קריאה לחץ כאן
 • אחת מאפשרויות שינוע הגז המדינת ישראל הוא שינוע באמצעות מיכלים מיטלטלים או בשמם העממי "בלוני גז".

  זו טעות נפוצה לקרוא למיכלים אלו בלוני גז כי למעשה מדובר במיכלים בטיחותיים לכל דבר ועניין. מיכלי הגז עוברים בדיקות קפדניות ותחזוקה שוטפת המבוצעת ע"י החברות הגדולות והמוכרות ופזגז בראשן. לפרטים נוספים ולהמשך קריאה לחץ כאן
 • בשנות ה-60 ניסתה חברת החשמל לעודד את אזרחי ישראל להרבות בקניית מוצרים שיגבירו את צריכת החשמל. באותן שנים, בישול, חימום מים והסקה נעשו בעיקר באמצעות גז, ומבחינת חברת החשמל המשוואה היתה פשוטה: "יותר חשמל - יותר רווח". עם ההתקדמות הטכנולוגית של מכשירי החשמל, קל היה לשכנע את הצרכנים שיעיל ונוח בהרבה להעמיס את הבית בזוללי חשמל. כך ירדה בהדרגה צריכת הגז בישראל מכ-100 ק"ג גז לנפש בשנה לכ-40 ק"ג. באירופה, לשם ההשוואה, היקף הצריכה הוא 1.5 טונה לנפש בשנה, בעיקר בשל החימום במהלך החורף הארוך.

  בשנים האחרונות אנו עדים לעומס גובר והולך על רשת החשמל. בימי החורף, בשעות שהצריכה בשיאה, אנו מתבקשים לצמצם אותה ולא להפעיל את מגוון מכשירי החשמל הביתיים כמו תנורים, מזגנים, מייבשים ודודים, מכיוון שהמערכת לא מסוגלת לספק את הדרישה. בשל כך ובשל התפתחויות טכנולוגיות ניכרות במוצרים המופעלים בגז ובבטיחות השימוש בהם, החלו חברות גז ויבואנים נוספים לשווק בישראל מוצרים כמו מייבשי כביסה, מחממי מים ותנורי אפייה המופעלים באמצעות בגז.

  במטרה לבדוק אם השימוש במוצרים הפועלים באמצעות גז כדאי לצרכן הישראלי, בחנו את עלויות המכשירים ועלויות השימוש וההתקנה שלהם יחסית למקביליהם החשמליים, ואת היתרונות והחסרונות של השימוש בהם. ראוי לציין כי לא בכל בית ניתן להתקין את המוצרים האלה.

  סמנכ"ל השיווק של פזגז, תני גבע, מסביר כי לעתים קשה עד בלתי אפשרי להתקינם בבתים ישנים שבהם קוטר הצנרת אינו גדול דיו או שהתשתית לא תוכננה כראוי, ולשם כך יש להרים מרצפות.

  הקץ למשטר המים החמים

  היתרון הראשון של מחמם המים בגז הוא שלא צריך להדליק את הדוד או לתכנן קדימה את השימוש ולכוון את הטיימר. אין צורך גם לבזבז כליטר עד שני ליטר מים בהמתנה למים החמים, כל עוד ניתן להתקין את המכשיר קרוב לברז. ואולי לא פחות חשוב: מחמם מים בגז ימנע את הוויכוח על מי מתקלח אחרון וזוכה בסיכוי להישאר בלי מים חמים. בסקר שערך הגל החדש, 42% מהנשאלים ציינו כי מחסור במים חמים הוא התופעה השנואה עליהם ביותר בחורף, ו-20% ציינו במפורש כי ריב על המים החמים הוא השכיח ביותר במשפחתם בתקופה זו.

  בשימוש במחמם מים המופעל בגז, עצם פתיחת המים החמים מפעילה מצת חשמלי שמבעיר להבה שמחממת את המים בצינור בתוך שניות ספורות. כל עוד ברז המים החמים יישאר פתוח, כך ימשיכו להיות מים חמים.

  בדגמים מסוימים של מחממי מים, ניתן לכוון את הטמפרטורה בכל ברז בבית בנפרד. ניתן לכוון את מערכות הגז להספק של כ-14-16 ליטר בדקה בטמפרטורה הגבוהה ב-25 מעלות מטמפרטורת המים הראשונית. כך כל הברזים בבית מקבלים מים חמים בקביעות ואינם תלויים זה בזה, בניגוד למערכות החשמליות, שבהן שימוש של יותר מברז אחד משפיע על טמפרטורת המים.

  למחמם הגז Vaillant הגרמני, למשל, יש שני דגמים המתחברים לדוד השמש ושהפעלתם נמנעת כל עוד יש מים חמים בדוד. אם לחץ המים בביתכם אינו מספיק כדי לפתוח שני ברזי מים חמים בבית, ניתן לקנות מחמם מים עם מיכל אגירה, שפותר את הבעיה.

  יתרון נוסף של מחמם המים הוא שהתשלום נעשה רק עבור המים החמים שבהם השתמשתם בפועל, בניגוד לדוד החשמלי, שבו קשה לאמוד כמה זמן צריך להפעיל את הדוד כדי לקבל כמות מספקת של מים חמים למקלחת, ונוטים לחמם את כל תכולת הדוד - כ-120 ליטר, גם אם רק אדם אחד רוצה להתקלח. בזבוז אנרגיה נוסף מתבצע ברגע שפותחים את ברז המים החמים, אז נכנסים מים קרים לדוד ומורידים את הטמפרטורה. יש לציין שקיימות מערכות חשמל הפועלות על עיקרון דומה.

  חשוב להבחין בין שני סוגים: מחממי הטורבו עם ארובה כפולה - אחת לפליטת הגזים ואחת לשאיבת אוויר לצורך הבעירה, והמחממים מהדור הישן יותר, בעלי ארובה אחת לפליטת הגזים.

  ראש מדור מערכות הגז במכון התקנים, שם טוב לוי, מדגיש כי את הישנים יותר יש להתקין אך ורק מחוץ לבית, כדי שישאבו את החמצן בחוץ. בנוסף, כדאי בכל מקרה של התקנת מחמם מים לדרוש מבעל המקצוע אישור של משרד התשתיות לכך שהוא מתקין מורשה. אף שאין זו חובה מבחינת מכון התקנים, לוי ממליץ להתקין גלאי המתריע מפני דליפת גז: "בכל מקרה, במצב שיש ריח של גז, כדאי לקרוא לבעל מקצוע שיברר מהיכן הדליפה מגיעה".

  מקצרים את זמן הייבוש

  לפי נתוני הלמ"ס, 40% ממשקי הבית בישראל מחזיקים מייבש כביסה, וקצב הגידול שלהם הוא של 1.5% בשנה. מייבשי כביסה הפועלים באמצעות גז ברוב המקרים אינם זולים יותר מאחיהם החשמליים, ולעתים אף יקרים יותר, אך גם כאן יש כמה נקודות של יעילות ונוחות הנזקפות לזכותם.

  ראשית, מייבש גז מסיים את העבודה מהר יותר ממייבש חשמלי. אף שהטמפרטורות בשני המכשירים דומות, מייבש הכביסה בגז דוחס כמויות גדולות יותר של אוויר ובכך יוצר תחלופת אוויר חם גדולה יותר. בפועל, מייבש העובד על גז יסיים לייבש מכונה שבה 6 ק"ג עד 50 דקות, בעוד שמייבש חשמלי יזדקק לכשעתיים.

  בדומה לפעולת התרמוסטט במייבש כביסה חשמלי, למייבש הפועל על גז חיישנים המקטינים את כמות הלחות שנפלטת בארובת האידוי ומקטינים את הלהבה ואת הטמפרטורה בעת הצורך. לטענת גבע, "צריכת הגז דומה לצריכת המבער הגדול בכיריים. זו הסיבה שלפי התקן, הוא אינו זקוק לארובה שתפלוט את גזי השריפה, אלא לארובה המוציאה את האדים בלבד".

   

 • כל מה שרצית לדעת על תיקון מייבש כביסה ולא העזת לשאול (או שלא היה לך את מי)
  • הצטברות יתר של חלקיקי בד בפילטר המייבש היא התקלה הרווחת ביותר. על מנת למנוע הישנותה של תקלה זו יש לנקות את הפילטר מעת לעת על ידי הוצאתו מהמייבש וניקויו לאחר כל 3 הפעלות של המייבש. פעולה זו מומלצת במיוחד לאחר ייבוש של מגבות ושטיחונים וסוגי בד שונים הנוטים להשאיר חלקיקי בד רבים.
  • פעולת הייבוש במייבש הכביסה יוצרת אוויר חם ולח המועבר אל מחוץ למייבש באמצעות צינור רחב. באם הצינור איננו תקין או שהחיבור שלו רופף, מקופל או שפתח הצינור איננו מופנה אל מחוץ לבית, עלול הבית להתמלא באוויר חם ולח ובחלקיקי בד קטנטנים הנפלטים מהמייבש. לכן חשוב לבצע בדיקה מדגמית מעת לעת לווידוא איכות הצינור והתקנתו הנאותה.
  • בעלי מייבש כביסה הפונים לטכנאי יתלוננו לרוב על ייבוש איטי מידי או לא מספק ועל כך שהכביסה נשארת לחה ואף רטובה לאחר סיום פעילותו של המייבש. לרוב מקור הבעיה הוא בהצטברות חלקיקי בד בפילטר או סתימה בצינור הניקוז. לעיתים נדירות יותר הבעיה עשויה לנבוע מתקלה בגוף החימום, אך לשמחתכם, גוף חימום מקצר או חוט שניתק ממנו לא מצריכים את החלפתו, כך שעלות התיקון נמוכה יחסית.
  • תיקון מייבש כביסה שמבוצע על ידי בעל מקצוע אמין ומקצועי יאפשר לך, בעלות סבירה, להמשיך וליהנות מהמייבש שלך לאורך שנים ארוכות.
  • בתיקונו.