כתבו עלינו

 • גלובס 2

  צרכנים במתח גבוה

      12.03.12, אפרת אהרוני

  על רקע חשבונות החשמל הגבוהים, בדק "גלובס" אם יש דרכים לצמצם מעט את ההוצאה - החל בהתקנת מערכת סולארית, דרך ניתוק בר המים הביתי ועד שימוש במוצרים המופעלים בגז המסקנה: שינוי התנהגותי לאורך זמן, לצד רכישה מושכלת של מוצרים לבית ושימוש נכון בהם, יכולים להתבטא במאות שקלים בחודש
   
   
  מוצרים חסכוניים: לחמם מים ולייבש כביסה ע"י גז
  אלטרנטיבה שלא כולם מודעים לה היא שימוש במוצרים שפועלים באמצעות גז - מה שנחשב גם "ירוק" וידידותי לסביבה.
  כך, למשל, מציעות חברות הגז מוצרים כמו מחמם מים שמייתר את הצורך בשימוש בדוד חשמלי או דוד שמש (ומחמם מיידית את המים, בפתיחה של הברז); מייבש כביסה שפועל על גז ומייבש את הכביסה בחצי מהזמן של מייבש חשמלי, תנור הסקה ועוד.
  חברות נוספות מציעות מוצרים שונים בתחום, אולם נראה כי מודעות הצרכנים לקיומם עדיין לוקה בחסר. בכל הנוגע לחימום מים, יש לציין גם קיומם של פתרונות חימום מיידיים דוגמת "אטמור" ומוצרים אחרים, המאפשרים גם הם חיסכון נקודתי - מבלי לשכוח את הדוד דולק או להפעיל אותו זמן רב מדי.
  תני גבע, סמנכ"ל השיווק של פזגז אומר כי "המוצרים בארץ הם יחסית מושג חדש מאד. בארה"ב ובאנגליה מדובר במוצרים שהם לחם חוק, ומי שחוזר משם לארץ אחרי תקופה, לרוב יביא איתו מוצרים כאלה. היתרון הגדול הוא בעיקר בנוחות ובאיכות החיים - אבל כמובן גם החיסכון גדול".
  כמה זה חוסך?
  גבע מעריך כי עבור חימום מים, מדובר בחיסכון של 30%-35% - "אלא אם אנשים עושים מקלחות ארוכות יותר בגלל הנוחות". מייבש כביסה, הוא אומר, "הוא צרכן החשמל מספר אחת" - וגם שם מדובר בחיסכון מהותי, שכן מלבד הניצול האנרגטי השונה זמן השימוש מתקצר במחצית.

  לכתבה המלאה לחץ כאן
 • ממון

  ידיעות אחרונות בדק ומצא: מייבש הכביסה של פזגז קיבל ציון 9!

  18.2.11, איריס ליפשיץ קליגר

  מייבש כביסה הפועל על גז: מהיר וחסכוני

  עם בוא החורף התקנו בביתנו את מייבש הכביסה הפועל על גז מתוצרת RINNAI (יפן), המשוווק בלעדית על ידי חברת פזגז. על פי הצהרת היצרן, המכשיר מדגם RDT600, מייבש את הכבסים במחצית הזמן שנדרש למייבש הפועל על חשמל. מאחר שאנחנו משפחה בת חמש נפשות, בחורף המייבש עובד אצלנו לפחות פעם ביום ולעתים גם שלוש פעמים.
  אחרי שלושה חודשים של שימוש יומיומי במייבש, שתכולתו 6 ק"ג, אפשר לקבוע שהוא אכן עושה את העבודה במחצית מהזמן שהכרנו עד כה. ייבוש בגדי כותנה לוקח 40-30 דקות, בעוד שבמייבש הכביסה הרגיל זה לקח 130-120 דקות. ייבוש כל מיטה לקח כ 40 דקות, לעומת שעה ויותר במייבש החשמלי. ייבוש מגבות שנחשב לפעולה הארוכה ביותר במייבש לקח 40 דקות לכל היותר. גם אם בחרנו בתכנית ייבוש ארוכה יותר ממה שנדרש לסוג הכבסים שהכנסנו, המכשיר הפסיק אוטמטית כשהכבסים היו יבשים, כלומר, הוא מתכנת את עצמו לבד.
  מעבר לחיסכון הניכר בזמן, יש יתרונות נוספים. הכבסים יוצאים רכים, לא מקומטים, גם בהשוואה לשימוש במייבש מתקדם עם תוכנית אל קמט, וכמעט בלי חשמל סטטי (מה שמאריך את חיי הבגד).

  לכתבה המלאה לחץ כאן
 • לוגו המבשר

  מייבש הכביסה 'רינאיי' - לכביסה יבשה בחצי מהזמן

  2.12.11, המבשר - כותרת

  חשבונות החשמל הגבוהים, מפנים את תשומת ליבנו אל מייבש הכביסה הביתי - "זולל החשמל הגדול". צריכת החשמל הגבוהה של המייבש נובעת מהזמן הממושך של פעילות המכשיר וגם מהיותו צרכן חשמל כבד.המייבש פועל על טיימר וכך גם כאשר הכביסה יבשה לחלוטין הוא ממשיך לעבוד בצריכת חשמל מלאה.
  לחברת פזגז יש פיתרון: היא מייבאת באופן בלעדי מייבש כביסה המיוצר ע"י חברת RINNAI - ענק מוצרי הגז היפני המוביל בעולם. זהו מייבש הכביסה המהיר מכולם, לכביסה יבשה בחצי מהזמן. מהירות הייבוש נובעת משימוש באנרגיית גז וממערכת מתוחכמת המורכבת מחיישנים המחשבים באופן מדרגי את יתרת זמן הייבוש בהתאם למצב הבגד. ככל שהכביסה מתייבשת, מוריד המייבש את עוצמת החימום עד להתייבשות הכביסה לחלוטין באופן אוטומטי, וזאת גם אם בחרתם בתוכנית הארוכה.

  לכתבה המלאה לחץ כאן
 • ממון

  איריס נאור ליפשיץ מעניקה ציון 9 למחמם המים של פזגז

  11.02.09, איריס נאור-ליפשיץ

  מחמם מים על גז של פזגז: מים רותחים בשלט רחוק

  חברת פזגז החלה לשווק ללקוחותיה מחממי מים ביתיים על גז של החברה היפנית Rinnai (ריניי). הם מגיעים בשני דגמים: אחד להתקנה מחוץ לבית והשני בתוך הבית (ההספק והמחיר שלהם זהים).
  בניגוד למחממי מים אחרים שמתקינים מחוץ לבית, הדגם של Rinnai לא מצריך ארון מגן. כמו כן, הוא היחיד בענף שניתן להפעלה בעזרת שלט.
  התקנו מחמם כזה על גג ביתה הפרטי של משפחה בת 5 נפשות. בני הבית נפרדו בצהלה רבה מהטרוניות: "אמא! אין מים חמים". כעת, בכל שעות היום יש מים חמים, כל עוד אין הפסקת חשמל. זאת בעוד שעד עכשיו, בימי החורף, בני המשפחה הרבו להדליק את הבוילר כל יום במשך שעות וגם אז, המים החמים נגמרו באמצע. יש לציין כי כל מחממי המים בגז, ולא רק זה שבדקנו, מספקים מים חמים באופן מיידי. מערכת זו נכנסת לפעולת חימום ברגע שפותחים את ברז המים החמים, ומפסיקה את הפעולה בעת סגירת הברז.
  לגבי השלט: מדובר בתוספת נוחה מאד. בשלט ניתן לקבוע מראש את הטמפרטורה הרצויה, ולשלוא בקלות בפתיחה ובסגירה של המחמם, למשל בקיץ - כשעוברים לשימוש בדוד שמש.

  לכתבה המלאה לחץ כאן